DRIEBERGEN – Volledig uitverkocht startte op zaterdag en zondag (23 en 24 maart) de training Weekend: rendement met beleggen. Gedurende twee intensieve dagen werden de beleggers getraind om met een concrete en succesvolle aanpak geld te verdienen op de beurs. “Tijdens deze training gaan we in op de kern van het beleggen om deze vervolgens direct te vertalen naar de praktijk met een duidelijke methode”, aldus één van de trainingsadiveurs van het Beleggingsinstituut. Juist om die reden was voor vrijwel elke type belegger de training interessant om bij te wonen.
Voor veel van de deelnemers betekende dit dat ze de ‘traditionele’ manier van beleggen moesten laten gaan en voortaan vanuit een nieuwe visie moeten kijken naar de beurs. Één van de cursisten vertaalde dit als volgt: “Ik beleg al ruim 25 jaar en ik kreeg tijdens deze twee dagen eyeopener na eyeopener te horen. Hier kan ik absoluut wat mee.”
De trainingen van het Beleggingsinstituut worden gekenmerkt door het feit dat zij oprecht geloven dat het anders kan en anders moet. Iets wat André Brouwers als geen ander kan overbrengen. “Met minder risico toch meer rendement maken.” Dit lijkt heel logisch en makkelijk, maar dat is het voor veel beleggers niet. Dat dit tijdens deze twee dagen op een zeer duidelijke manier werd uiteengezet is misschien wel de reden waarom de training zo’n hoge score krijgt tijdens de evaluatie. Dit werd nog verwoord door één van de beleggers:
“Ik had er nog nooit zo over nagedacht maar het klopt inderdaad dat je rendement niet is te voorspellen op de beurs. Daarentegen heb ik nu geleerd dat ik het risico wel exact kan voorspellen. Of je gelijk krijgt op de beurs weet niemand. Juist om die reden begrijp ik nu dat ik moet kijken naar mijn risico-rendementsverhouding.”